Webáruház -- Szakértők -- Híreink -- Kisokos -- Szavazás -- Apróhirdetés -- Blog -- Allergéntáblázatok -- Fórum -- Home

Tartalomjegyzék Élelmiszerallergia.hu
Élelmiszerallergia, diéták, lisztérzékenység, candida stb.

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

chio

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Allergéntáblázatok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
DER

HozzászólásElküldve: Csüt. Jún. 26, 2008 7:48 am    Hozzászólás témája: chio Hozzászólás az előzmény idézésével

Most láttam a Chio allergén táblázatban, hogy a hagyományos burgonyaszirmot tejallergiások nem fogyaszthatják. A termék csomagolásán csak annyi került feltüntetésre, hogy burgonypelyhet, burgonykeményítőt, olajat, sót tartalmaz. + nyomokban földimogyorót Szeretném most megtudni, hogy akkor hogy is van ez? Kárbaveszett fél év diétám a kislányommal? Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Márk

HozzászólásElküldve: Csüt. Jún. 26, 2008 2:33 pm    Hozzászólás témája: Re: chio Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Anyuka!
A boltban megnéztem a hagyományos sós burgonyaszirom csomagolását, és a sok minden mellett, felsorolja a tejfehérjét is. Tehát van benne tej, ezért fogyasztása mindenképpen kerülendő, ha a kislánya tejdiétán van! A csomagoláson egyébként több nyelven és nagyon sok információt írnak le, gyakran apró betűkkel, és az ember könnyen átsiklik bizonyos információk felett! Az ember sosem lehet elég körültekintő és óvatos!

DER írta:
Most láttam a Chio allergén táblázatban, hogy a hagyományos burgonyaszirmot tejallergiások nem fogyaszthatják. A termék csomagolásán csak annyi került feltüntetésre, hogy burgonypelyhet, burgonykeményítőt, olajat, sót tartalmaz. + nyomokban földimogyorót Szeretném most megtudni, hogy akkor hogy is van ez? Kárbaveszett fél év diétám a kislányommal? Sad
Vissza az elejére
DER

HozzászólásElküldve: Pént. Jún. 27, 2008 9:41 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rászántam 137 Ft-ot és vettem egy zacskó Hagyományos burgonyaszirmot -sózott felírattal. A következő található rajta:Összetevők: burgonykeményítő, növényolaj, burgonyapehely, só, emulgeálószer: E471. A termék nyomokban mogyorót tartalmazhat!

Ennyi. Én még mindig nem látom hogy hol a tejtartalom?!
Vissza az elejére
Márk

HozzászólásElküldve: Pént. Jún. 27, 2008 11:48 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben, utánanézek. Az is meglehet, hogy a Chio gyárt többféle burgonyaszirmot, de én úgy emlékszem, hogy a Hagyományos Sós verziót néztem.
Egyébként a cég által kiadott információról van szó, tehát ha ők a tejet megemlítették, akkor annak, mint allergén, szerepelnie kell a táblánkban. Kérem, hogy amíg ennek nem járunk utána alaposabban (írtunk a Chionak is), addig a kislánya ne egyen belőle!

DER írta:
Rászántam 137 Ft-ot és vettem egy zacskó Hagyományos burgonyaszirmot -sózott felírattal. A következő található rajta:Összetevők: burgonykeményítő, növényolaj, burgonyapehely, só, emulgeálószer: E471. A termék nyomokban mogyorót tartalmazhat!

Vissza az elejére
Márk

HozzászólásElküldve: Hétf. Jún. 30, 2008 2:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Való igaz! Találtam ilyet is! Ám a hagyományos sós krumpli (hasáb) tartalmaz tejfehérjét. És mivel a lapított (sziromalakú) egy gyártósoron készül vele, ezért elképzelhető, hogy kontaminációval átkerülhet a tejszármazék is más termékekbe, tehát ebbe is. A Chio még nem válaszolt egyébként. Addig ezeket a termékeket a biztonság kedvéért érdemes kerülni!

Márk írta:
Rendben, utánanézek. Az is meglehet, hogy a Chio gyárt többféle burgonyaszirmot, de én úgy emlékszem, hogy a Hagyományos Sós verziót néztem.
Egyébként a cég által kiadott információról van szó, tehát ha ők a tejet megemlítették, akkor annak, mint allergén, szerepelnie kell a táblánkban. Kérem, hogy amíg ennek nem járunk utána alaposabban (írtunk a Chionak is), addig a kislánya ne egyen belőle!

DER írta:

Vissza az elejére
feheragi

HozzászólásElküldve: Szer. Júl. 02, 2008 10:32 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Többször előfordult már, hogy ugyanaz a termék, ha különböző időben gyártották, különböző allergén infoval volt kapható. Nem csak a Chio-ra, más gyártókra is igaz lehet. Ezért kell az előzetes információk után a boltban mindent elolvasni. Azt is, amit addig rendszeresen vásárolt az ember. Sajnos. Mi a Danone pudingokkal jártunk így a gluténtartalmat tekintve. Egyik boltban még rajta volt az áthúzott búzakalász, a másikban már nem.
Vissza az elejére
suttogo79

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 04, 2008 1:01 pm    Hozzászólás témája: chio Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én 2008. májusában felkerestem a Chio-t, s küldtek nekem részletes tájékoztatót, hogy melyik termékükben van glutén és laktóz. A Hagyományos Burgonyaszirom Sózott glutén és laktózmentes. Én ezt fogyasztom, annak ellenére, hogy laktóz érzékeny is vagyok, nem csak lisztérzékeny. Ha van is benne tejcukor, mindenesetre a csomagolásán nincs feltüntetve. Épp itt van előttem egy zacsi:
Összetevők: burgonyakeményítő, növényi olaj, burgonyapehely, só, emulgálószer: E471. A termék nyomokban földimogyorót tartalmazhat.
S ha jól látom, az Allergéntáblázatokban található Chió táblázat még 2007. október 1.-én volt utoljára frissítve. Érdemes lenne őket újra felkeresni, s ha lehetséges az Allergéntáblázatot is frissíteni. Köszönöm segítségeteket!
Vissza az elejére
Márk

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 04, 2008 5:25 pm    Hozzászólás témája: Re: chio Hozzászólás az előzmény idézésével

Már megtettük hetekkel ezelőtt, de nem válaszolnak egyelőre.
Tehát ha van is benne tejcukor, az lehet annyira kevés, ami még nem válthat ki allergiás reakciókat...ilyenkor mindenki maga mérlegeli a kockázat lehetséges esélyeit.
Egyébként akármilyen kis mennyiségben is van benne tejcukor, akkor is kellene jelölniük, ugyanis a tejcukor, a tej, illetve ezek származékai allergén köteles jelöléseknek minősülnek a rendelet alapján! Más dolog, hogy a gyártó nem jelöli, a fogyasztó viszont hátrányt szenvedhet.

suttogo79 írta:
Sziasztok!
Én 2008. májusában felkerestem a Chio-t, s küldtek nekem részletes tájékoztatót, hogy melyik termékükben van glutén és laktóz. A Hagyományos Burgonyaszirom Sózott glutén és laktózmentes. Én ezt fogyasztom, annak ellenére, hogy laktóz érzékeny is vagyok, nem csak lisztérzékeny. Ha van is benne tejcukor, mindenesetre a csomagolásán nincs feltüntetve. Épp itt van előttem egy zacsi:
Összetevők: burgonyakeményítő, növényi olaj, burgonyapehely, só, emulgálószer: E471. A termék nyomokban földimogyorót tartalmazhat.
S ha jól látom, az Allergéntáblázatokban található Chió táblázat még 2007. október 1.-én volt utoljára frissítve. Érdemes lenne őket újra felkeresni, s ha lehetséges az Allergéntáblázatot is frissíteni. Köszönöm segítségeteket!
Vissza az elejére
Hegedűsné

HozzászólásElküldve: Hétf. Nov. 24, 2008 12:31 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZiasztok!! Hegedűsné vagyok
Ikreim közül a kislány tehéntejalergiás,Énis jártam ugy hogy vásároltam pick sertés párizsit ,adtam is Karinának (izlet neki)10Perc és televolt pöttyel,nemértettem miért pöttyös hiszen nemirta hogy tejszármazékot tartalmazm Most olvastam hogy igen tartalmaz ,Nemértem hogy ekkora cég hogyan teheti meg aszt hogy nemtünteti fel mit is tartalmaz,hiszen ebböl baj is lehetne.SZomoru Sad
Vissza az elejére
feheragi

HozzászólásElküldve: Hétf. Nov. 24, 2008 8:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Ez valóban felháborító! Ez a pici lány "csak" pöttyös lett. Van azonban olyan élelmiszer allergia, amibe "csak" belehal (pl. mogyoró, dió). Hosszú távon egy esetleg tünetmentes lisztérzékeny embert is igencsak életveszélyes helyzetbe hozhat (pl. egy emésztőrendszeri rosszindulatú daganattal). Azt gondoltam régebben, ha egy cég nagy, neves, akkor megbízhatóbb, mint a kis névtelenek. Sajnos időnként csalódni kell. Ilyenkor mindig elgondolkodok, mit merhetek adni a lányomnak.
Vissza az elejére
ashleybrown

HozzászólásElküldve: Pént. Szept. 16, 2011 6:29 am    Hozzászólás témája: Re: chio Hozzászólás az előzmény idézésével

1) Avoid stress and emotional low - when tension strikes we tend to feel the need to eat more, so avoid both.

2) Refreshing Nap - fatigue often cause us to eat more, so rest a while to subsidize cravings.

3) Distraction is the best defense - when craving button activates just involve in something absorbing.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Allergéntáblázatok Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.